Ir uzņēmumi, kuri specializējas grāmatvedības konsultāciju sniegšanā, taču potenciālajiem klientiem ne vienmēr ir līdz galam izprotams, ko nozīmē šis vārdu salikums “grāmatvedības konsultācijas”.

Būtiskākie ieguvumi

Patiesībā grāmatvedības konsultācijas ir lielisks risinājums, kā ietaupīt uzņēmuma resursus. Viens no lielākajiem plusiem ir tieši laika ekonomika – uzņēmumi ir gatavi sniegt konsultācijas teju jebkurā laikā un ilgumā, iepriekš jau iespējams vienoties par konsultācijas tēmu, lai atbilstošais eksperts varētu īpaši labi sagatavoties. Tā ir iespēja īsā laikā saņemt atbildes uz jautājumiem, kas, iespējams, ir “iesprūduši” uzņēmumā un kam pašu spēkiem neizdodas operatīvi atrast atbildi.

Grāmatvedības konsultanti lielākoties ir eksperti, kuri maksimāli plaši pārzina nozari, ir pieredzējuši dažādu sarežģītu situāciju risināšanā, līdz ar to operatīvi varēs sniegt kvalitatīvas atbildes. Ja jautājumi ir īsi, iespējams vienoties arī par atbildes saņemšanu rakstiskā formā – e-pastā vai sazvanoties pa telefonu. Šobrīd risinājumi ir tieši dažādi.

Protams, atbildes uz dažādiem jautājumiem iespējams atrast arī profesionālajos medijos, taču praksē allaž darbojas Mērfija likums – notiek situācijas, par kurām neviens nekur nav rakstījis vai runājis. Šādā brīdī konsultants būs lielisks risinājums, jo viņš koncentrēsies tieši uz konkrētajam uzņēmumam aktuālu tēmu, palīdzēs tai rast risinājumu.

Plašs jautājumu loks

Grāmatvedības konsultāciju uzņēmumi lielākoties ir gatavi dalīties ar informāciju ne tikai par grāmatvedības, bet arī finanšu vadības jautājumiem, kas īpaši aktuāli varētu būt gadu mijā, kad tiek plānots nākamā gada budžets. Līdz ar to konsultanti varēs palīdzēt, ja nepieciešama konkrēta uzņēmuma finanšu analīze, izdevumu optimizācija vai finansējuma piesaiste, nodokļu politikas izstrāde, gada pārskata izveide, jaunu likumdošanas izmaiņu ieviešana, investīciju piesaistes analīze un plānošana utt.

Tāpat arī grāmatvedības konsultācijas var būt labs variants, ja uzņēmums ir jauns, tam pat vēl nav īsti skaidrs, vai ir nepieciešams grāmatvedis un kā tas var palīdzēt. Konsultants palīdzēs atrast piemērotāko risinājumu, dalīsies pieredzē, kā šādās situācijās rīkojas citi uzņēmumi. Tāpēc – Corsax.lv eksperti ir jūsu rīcībā!