Dzirdot vārdu salikumu “laulību gredzens”, vairums no mums iztēlojas klasisku, visticamāk, zelta stīpiņu zeltnesī. Taču patiesībā laulību gredzenu izvēlē rosinām būt radošiem, ņemt vērā savu raksturu un gaumi, izvēloties tieši jums raksturīgu gredzenu. Tās ir jūsu laulības, jūsu kopdzīve, tāpēc arī gredzenam jābūt tādam, ko no sirds gribas saukt par savu.

Gredzenu gravējumi

Viens no risinājumiem, kā gredzenam piešķirt “raksturu” ir ar dažādu gravējumu palīdzību. Gravējumi var būt gan iekšpusē, kur tiek rakstīti kādi pārim īpaši vārdi, gan ārpusē, iegravējot kādas latvju rakstu zīmes vai citus tīkamus ornamentus. Tā iespējams tikt pie gredzena, kam līdzīga nebūs nevienam. Viens no netradicionāliem, taču emocionāliem un interesantiem risinājumiem ir pāra pirkstu nospiedumu gravējums uz gredzena virsmas. Tas ir ar 100% garantiju, ka citiem identiska nebūs, jo pirkstu nospiedumi katram no mums ir unikāli.

Dārgakmeņi gredzenā

Laulību gredzenos nevajag baidīties izvēlēties arī dārgakmeņus, taču tādā gadījumā jāpadomā, kādā dizainā tos izkārtot un kā to darīt tā, lai gredzens būtu maksimāli ilgmūžīgs, lai akmeņi labi turētos. Veiksmīgs risinājums no funkcionalitātes viedokļa ir nelieli virsmā iestiprināti akmentiņi, par kādiem īpaši priecāsies līgavas.

Netradicionālas formas

Iespējams, esat gatavi iet vēl tālāk un izvēlēties ko vēl drosmīgāku? Kāpēc gan, lai laulību gredzens nebūtu kā stilizētas kopā savijušās plaukstas vai sirdis? Talantīgiem juvelieriem tas viss ir pa spēkam.

Materiāls no kā veidots gredzens

Tā ir klasika – izvēlēties zelta gredzenu bez papildu elementiem. Bet, ja vēlaties ko atšķirīgu vai arī nevarat vienoties par piemērotāko risinājumu, ir arī alternatīvas. Gredzenus var veidot, savstarpēji kombinējot vairākus metālus, piemēram, zeltu un sudrabu, gredzenu pilnīgi noteikti var gatavot arī no citiem materiāliem, pat bronzas. Tāpat arī katrs no laulātajiem var izvēlēties atšķirīga dizaina rotu. Kāpēc gan ne? Laulību gredzenu iespējams iegādāties gan veikalā, kura plauktos jau rindojas virkne dažādu gredzenu, gan pasūtīt pie juveliera sev vien tīkamu un individuālu dizainu.