Biznesa inkubators ir infrastruktūras un personāla apvienojums ar mērķi atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu komersantu izveidi un attīstību, nodrošinot fiziskas personas un komersantus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo vidi, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un grantu līdzfinansējumu. Izvēloties biznesa inkubatoru, ir minimāls izmaksu vai zaudējumu risks, nav nepieciešamas ofisa telpas vai uzņēmuma grāmatvedis, kā arī pieejamas bezmaksas profesionāļu konsultācijas. Ļoti daudzi uzņēmumi izvēlas sākt savu uzņēmējdarbību ar inkubatoru palīdzību, un tas ir palīdzējis veiksmīgi attīstīt uzņēmējdarbību ar vismazākajiem zaudējumiem.

Pēc “MagneticLatvija” datiem katru gadu pirmsinkubācijas programmā tiek uzņemts vairāk nekā 400 jaunu, radošu uzņēmumu, inkubācijas programmā apmēram 150 uzņēmumu. Un daudzi no tiem ir ļoti veiksmīgi. Piemēram – šeit nosaukti Latvijā un pasaulē labi atpazīstami un veiksmīgi uzņēmumi, kas izgājuši biznesa inkubācijas programmu – “Vegan Fox”, “Roma restorāns”, “Piku.lv”, “Vividly”, “Pupuchi”, “Ette tete”, “Gizzo”, “AirBord”, “D’tea” un vēl daudzi citi.

Latvijai kā mazai Ziemeļeiropas valstij ir nepieciešami jaunie uzņēmēji, kas ne tikai celtu valsts ekonomikas līmeni, bet arī ļautu “turēt” līdzi pārējam Baltijas (arī Eiropas) valstīm, kas mūs ir apsteigušas šajā jomā. Biznesa inkubatori ir lielisks atspēriena punkts jaunajiem uzņēmumiem un veids, kā bez liekiem un neplānotiem zaudējumiem attīstīt savu biznesa ideju un vairot jaunos uzņēmējus Latvijā.

Manuprāt, Latvija ir ļoti labvēlīga vide jaunas uzņēmējdarbības uzsākšanai. Šeit pieejamas dažādas programmas, kas palīdz mazajiem uzņēmumiem, ļoti daudz labu jomas speciālistu un voučeru. Rīga ir attīstīta Ziemeļeiropas pilsēta ar dažādām iespējām un priekšrocībām tajā. Kā jau galvaspilsētā, šeit notiek daudz dažādu uzņēmējdarbības un biznesa pasākumu, kā arī mūsu transporta tīklu satiksme ir ļoti labā stāvoklī. Es viennozīmīgi uzskatu, ka uzņēmējdarbība, kas sākta Latvijā, būs veiksmīga, un arī es esmu mudināta to darīt tieši šeit.