Zobu implantus ķirurģiski implantē žoklī, lai atjaunotu cilvēka spēju košļāt vai atjaunotu zobu izskatu. Tie nodrošina atbalstu mākslīgajiem zobiem, piemēram, kroņiem vai tiltiem. Kad zobs tiek zaudēts, tad pēc iespējas ātrāk jāievieto implants. Cilvēkam var rasties tādas komplikācijas kā sakodiena deformācija un sejas asimetrija, runas traucējumi vai izmaiņas košļāšanas veidā, kas izraisa diskomfortu.

Kas ir implanti?

Zobu implanti tiek ķirurģiski ievietoti žokļa kaulā, kur tie kalpo kā trūkstošo zobu saknes. Tā kā implantos esošais titāna un cirkonija sakausējums saaug ar žokļa kaulu, implanti nekustēsies un neizraisīs kaulu bojājumus. Implanti tieki izgatavoti atbilstoši dabiskajiem zobiem, kas radīs dabisku izskatu, pielāgojot toni, garumu, platumu.

Kāpēc izvēlēties zobu implantu?

Zobu implantiem ir daudz priekšrocību – tie kalpo ilgāk un ir izturīgāki nekā citas protēzes, tāpēc pacienti var bez bailēm ēst un runāt, neraizējoties par implantu kustēšanos. Tie novērš kaulu deformāciju, izskatās pēc īstiem, dabīgiem zobiem

Uzlabo pašpārliecinātību un smaidu, kā arī nav vecuma ierobežojumu, lai saņemtu ārstēšanu.

Ieguvumi un riski izvēloties implantus

Zobu implanti var būtiski uzlabot dzīves kvalitāti un veselību cilvēkam, kuram tie ir nepieciešami. Tie atjauno spēju košļāt un kosmētisko izskatu, palīdz neļaut žokļa kauliem deformēties, saglabā apkārtējo kaulu un smaganu veselību, kā arī palīdz noturēt blakus esošos zobus stabilus. Atjauno spēju košļāt un kosmētisko izskatu, palīdz izlīdzināt slodzi vienmērīgi visā žoklī, saglabā apkārtējo kaulu un smaganu veselību, var restaurēt iztrūkstošos zobus, neietekmējot veselos, apkārt esošos.

Tomēr dažreiz var rasties komplikācijas. Tas var notikt drīz pēc zobu implanta ievietošanas vai daudz vēlāk. Dažas komplikācijas izraisa implanta atteici, tas kļūst vaļīgs, tā atteices rezultātā var būt nepieciešama cita ķirurģiska procedūra, lai salabotu vai ievitotu citu implantu. Zobu implantiem nepieciešama tāda pati aprūpe kā īstiem zobiem, tostarp zobu tīrīšana, diegošana, regulāras vizītes pie higiēnista. Zaudēta zoba aizstāšana ar zobu implantu var būtiski uzlabot pacienta dzīves kvalitāti un veselību. Zobu implantēšanu iespējams veikt arī Dr. Jūlijas Katkevičas klīnikā.