Valoda atspoguļo sabiedrības maiņu, virzību, ietekmes no citām kultūrām, citām valodām. Latvijā var vērot procesu, kad, lai kļūtu pamanāms kādā sfērā, ir jāpielāgojas attiecīgās mērķauditorijas domāšanai, ļoti labi jāpārzina lietotāja (lietotājs – patērētājs) vērtību sistēma, ieražas, tradīcijas. Pēc tā arī nosaka, kādai jābūt reklāmā lietotajai valodai, lai pakalpojuma / produkta sniedzējs ar lietotās valodas un vizuālo tēlu lietojumu tiktu uzklausīts, saprasts un pieņemts.

Valodas lietojums ir nesaraujami saistīts ar sabiedrības attīstību. Ja tā ir divvalodīga, tad valodas lietojumā dažādos medijos būs pamanāma otras valodas ietekme. Latvijā to sauc par rusicismu. Otra tik pat spēcīga valodas ietekme ir no angliski runājošajām valstīm. Faktiski visas datorkomandas, profesionālie termini pārtapuši latviešu valodā par anglicismiem, jo nav iespējams izvairīties arī no jauno tehnoloģiju un jauno mediju lietotāju valodas integrēšanos sarunvalodā. Ja šo faktu ignorē, daudzi jauno tehnoloģiju lietotāji ziņojumu neuztvers.

Arī tā ir ļoti spēcīga ietekme, kas veido reklāmas valodas vidi. Tā kā tieši mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēju piedāvājumi lielā mērā saistīti ar datora lietošanu, tad var konstatēt lielu cilvēka – datora – interfeisa valodas ietekmi reklāmā. Tie nav tikai slengi, bet gan konkrētas darbības, un tas nebūt nav mazsvarīgs kultūras valodas attīstības process. Piemēram, TELE 2 mājas lapā vairāki saukļi:
• Relaksējies, cik vien vari, ar Tele2 GoLive! Pieejamas jaunākās spēles. Vai vari iegūt vislielāko punktu skaitu?
• Piebiedrojies “Zivtiņa ir dzīva” jautrajai spēlei un “FUN chat”!
• Sērfojot pa interneta lapām, izmantojot OperaMini® pārlūku, Tev būs jāmaksā par patērēto datu trafiku. Taču, tā kā OperaMini® parastās interneta lapas saspiež un pielāgo mobilajam telefonam, datu trafika patēriņš ir pat 10 reižu mazāks, nekā atverot web lapas tieši no web pārlūka, kas atrodams tava telefona Izvēlnē.

Savukārt TOXIC mājas lapā var izlasīt slenga valodā tekstu: Gribi piepildīt sapni – kļūt par DJ, uzņemt savu filmu, kļūt par breika zvaigzni vai grafitti ārtistu?.. Un gribi būt tusiņa centrā?.. Nu tad neturi rokas klēpī un piedalies TOXIC Street Jam.. Tev būs iespēja iemācīties skrečot diskus, hip hop un breika deju soļus, grafitti paņēmienus, skaties X-treeme profiņu priekšnesumus.